سمی ترین باغ دنیا در لندن

7323

انگلیس یکی از کشورهای دیدنی و بسیار محبوب است. که سالانه گردشگران بسیاری ازسراسر دنیا را به خود جذب می کند. باغ ها همیشه برای بازدیدکنندگان و دوستداران طبیعت یکی از جذابترین تفریحات محسوب می شود. اما آیا حاضرید وارد یک باغ سمی شوید؟ برای مشاهده گونه های عجیبی از گیاهان جانتان را به خطر بیندازید؟ یا یک گردش شگفت انگیزهمراه با ترس را تجربه کنید؟

انگلیس یکی از کشورهای دیدنی و بسیار محبوب است. که سالانه گردشگران بسیاری ازسراسر دنیا را به خود جذب می کند. باغ ها همیشه برای بازدیدکنندگان و دوستداران طبیعت یکی از جذابترین تفریحات محسوب می شود. اما آیا حاضرید وارد یک باغ سمی شوید؟ برای مشاهده گونه های عجیبی از گیاهان جانتان را به خطر بیندازید؟ یا یک گردش شگفت انگیزهمراه با ترس را تجربه کنید؟

باغ آلنویک لندن بزرگترین باغ سمی
باغ سمی النویک در شمال کشور انگلیس قرار دارد. این پارک عجیب یکی از بی نظیر ترین مکان‌های گردشگری و تفریحی در این کشور محسوب می‌شود، که تا به امروز با استقبال زیادی روبه رو شده است. زیرا این باغ زیبا شامل گونه های بسیاری از گیاهان رنگارنگ و کمیاب می باشد. بازدیدکنندگان به محض وارد شدن توجهشان به ردیف‌های طولانی گل‌های معطرو خوش رنگ، بوته‌های منظم با دقت هرس شده و فواره‌ و آبشارهای زیبای این باغ تماشایی جلب می شود.

 

البته که، زیبایی و سرسبزی تنها ویژگی دراین باغ نیست. در بین مرزهای دیواره‌ای آلنویک و پشت دروازه‌های فولادی سیاه آن مکانی وجود دارد ، که با تابلوهای بزرگ به بازدیدکنندگان اخطار داده شده، قدم زدن در آنجا به شما توصیه نمی شود.و به صراحت بیان شده گل های آن منطقه را بو نکنند. زیرا ۱۰۰ گیاه معروف قاتل در آن جا زندگی می کنند.
اگر علاقه ی بسیاری به گردش در باغ و طبیعت بکر دارید. حتما به شهر زیبای تفلیس گرجستان نیز سفر کنید تورتفلیس زمینی به شما این امکان را می دهد تا از مکان هایی مانند بوستان ورا، باغ موشتایدی، بوستان ویک، پارک گیاه شناسی باتومی  و... دیدن کنید. 
در سال ۱۹۹۵، جین پریس پس از مرگ غیرمنتظره و عجیب برادر شوهرش، به عنوان همسر دوک اعظم نورث‌آمبرلند در شمال شرقی کشورانگلستان برگزیده شد. قلعه زیبای آلنویک در آن زمان محل زندگی این زوج خوشبخت بود. همسر جین پریس از او خواست، باغ را به سلیقه ی خودش با هر گیاهی که دوست دارد، تزیین کند. او فکر می کرد همسرش با روحیه ی لطیف و زنانه ی خود تنها ردیف هایی از رز و گل های زیبای دیگر خواهد کاشت، در صورتی که جین هدف بزرگ تری در سر داشت. اودر سال ۱۹۹۶ یک معمار و طراح مشهور، که کارهای برجسته و معروفی درکشورهای سراسر دنیا مانند پاریس و فرانسه انجام داده است استخدام کرد. تا برای تغییراتی بزرگ همراه او باشد. 
جین گفته بود: که اگر تیم منسجم وخوبی داشته باشم می‌توانم هر کاری را انجام دهم. او دست به کارهای متفاوتی زد. که در ابتدا باغی با خاصیت دارویی نظرش را جلب کرد، اما بعد از سفرش به ایتالیا واسکاتلند ایده ی باغ های سمی به ذهنش رسید!
بنابراین او مجموعه ای شگفت انگیز از گیاهان سمی برای باغ خود از مناطق مختلف جمع آوری کرد ، و 100 گونه از گیاهان سمی را پرورش داد. جین می گوید: مسئله ی جالبی که در مورد باغ سمی من وجود دارد این است که عادی ترین گونه آن ها دقیقا همان گیاهی ست که شما را می کشد! بازدیدکنندگان اغلب متعجب می شوند، زمانی که بفهمند گیاهی مانند برگ بو که معمولا در همه ی باغ های انگستان دیده می شوند، بسیار سمی و کشنده است.

شما عزیزان می توانید بعد از سفر به کشور انگلیس، با تورتفلیس زمینی به گرجستان رفته و اقامتی بی نظیر درشهرباشکوه و دیدنی تفلیس را تجربه کنید. 
به دلیل ویژگی های خطرناک گیاهان موجود در باغ آلنویک، بو کردن، دست زدن و مزه کردن هر کدام از این گیاهان سمی برای بازدیدکنندگان ممنوع می باشد. ولی با تمام توصیه و دستور العمل های گفته شده ، برخی از گردشگران به دلیل عدم توجه و جدی نگرفتن این گیاهان دچار آسیب شده اند. 

 

برای نمونه در تابستان ۲۰۱۳، گزارش شده است که هفت نفر از بازدید کنندگان این باغ حیرت انگیز در اثر گازهای سمی موجود در گیاهان در حین قدم زدن، بیهوش شده اند.
 متاسفانه مردم فکر می‌کنند که در مورد ویژگی‌های کشنده گیاهان این باغ اغراق شده و متاسفانه جان خود را به خطر می اندازند.
در کنار گیاه برگ بو که معروف ترین گیاه سمی در انگلستان است، گیاهان سمی دیگری نیز در این باغ وجود دارد. یکی از این گیاهان بسیار سمی که موردعلاقه ی جین بوده ، بروگمانسیا یا ترومپت فرشته است. این گیاه کشنده درآمریکای جنوبی پرورش می یابد. و مرگ به وسیله ی آن کاملا بدون درد است!
شما بازدید کنندگان عزیزمی توانید از باغ آلنویک که یکی از شگفت انگیز ترین مکان های تفریحی انگلیس است ،دیدن کنید و از زیبایی وصف نشدنی آن لذت ببرید. اما باید بسیار مراقب قسمت سمی این باغ عجیب باشید!
گیاهان نقش مهمی در زندگی ما انسان ها دارند. وعلاوه بر اهمیت دارویی، برای زیبایی مکان های تفریحی نیز از آن ها بهره می گیرند. اگر می خواهید، انواع مختلفی از گیاهان را شناخته و با خواصشان آشنا شوید، پیشنهاد می کنم با استفاده از تور تفلیس زمینی به شهر سرسبز تفلیس سفر کنید.

0
0

ارسال نظر
نام
ایمیل
نظر